PROPERTYNEWS.PL

DenLiving

Nowy projekt colivingowy w Krakowie od DEN Developments

DenLiving
 

Den Developments, działająca również pod nazwą Den Living, rozpoczyna adaptację historycznego Domu Medyków przy ul. Grzegórzeckiej 20 na 126 serwisowanych miniapartamentów. Projekt przewiduje również wybudowanie nowego skrzydła, w którym znajdzie się 563 pokoi z łazienkami i minikuchnią.

Najważniejszym celem było stworzenie spójnego zespołu dwóch budynków w taki sposób, aby nowy obiekt stanowił nawiązanie i uzupełnienie zabytkowego Domu Medyków, będąc jednocześnie bryłą o współczesnym charakterze.

Akademik z nutą stylu loftowego
Istotną częścią projektu są nie tylko „łóżka”, ale przede wszystkim wielofunkcyjna przestrzeń wspólna, zachęcająca do integracji i wypoczynku, w tym: sale sportowe, pokój kinowy, kawiarnia.

W istniejącym budynku historycznym planowane są apartamenty klasy premium – przestronne pokoje z kuchnią i łazienką, serwisowane jak hotel, z dużą nutą stylu loftowego studio. Dotychczasowa aula zostanie zamieniona w nowoczesny coworking z salami konferencyjnymi i strefami do cichych rozmów. 

Kilkanaście typów pokoi 
Nowo powstający budynek da młodym mieszkańcom jak największy dostęp do naturalnego światła. Powstanie w nim kilkanaście typów pokoi oraz przestrzenie wspólne: sala kinowa, siłownia, strefa do wspólnego gotowania i sale rozrywki.

Krakowska inwestycja powstaje w ramach partnerstwa z międzynarodowym funduszem Corestate Capital, wiodącym inwestorem mieszkaniowym w Europie.

Prace budowlane przeprowadzane będą przez firmę Strabag i zakończą się w pierwszym kwartale 2023 r. Wartość kontraktu wynosi 107 mln zł brutto.

Corestate przejmie nieruchomość jako operator po ukończeniu budowy. Spółka DEN Living zabezpieczyła kolejne nieruchomości w największych miastach w Polsce.

https://www.propertynews.pl/inwestycje/nowy-projekt-colivingowy-w-krakowie-od-den-developments,93079.html

EUROBUILDCEE.COM

DenLiving

DEN Living nie tylko dla studenta

DenLiving
 

Spółka DEN Developments rozpoczyna budowę pierwszego w Krakowie obiektu łączącego funkcje domu studenckiego z hotelem. W ramach inwestycji zostanie zaadaptowany historyczny Dom Medyków przy ul. Grzegórzeckiej 20, który zyska także nowe skrzydło.

Dom Medyków powstał z inicjatywy środowiska medycznego w 1927 roku i przez lata służył jako bursa. Teraz w historycznym budynku powstanie 126 miniapartamentów klasy premium z obsługą hotelową, zaś nowy obiekt pomieści 563 pokoi studenckich wyposażonych we własne kuchnie i łazienki. Łącznie zaprojektowano tu kilkanaście rodzajów lokali.


Najważniejszym celem było stworzenie spójnego zespołu dwóch budynków w taki sposób, aby nowy obiekt stanowił nawiązanie i uzupełnienie zabytkowego Domu Medyków, będąc jednocześnie bryłą o współczesnym charakterze. Ważnym zabiegiem projektowym było załamanie skrzydeł nowego budynku i ustawienie ich pod różnymi kątami, tworząc ciekawe perspektywy od strony wewnętrznego dziedzińca. Dzięki temu zabiegowi przełamana została liniowości poszczególnych części projektowanej inwestycji – tłumaczy Agnieszka Wróblewska, architekt ze studia Grupa 5 Architekci, które zaprojektowało Inwestycję.


Istotną częścią projektu jest również wielofunkcyjna przestrzeń wspólna, na którą składają się m.in. sale sportowe, pokój kinowy, kawiarnia i ogród. Zaplanowano także stanowiska do wspólnej pracy i nauki, a dawna aula zostanie zamieniona w przestrzeń coworkingową z salami konferencyjnymi i strefami do cichej pracy. Nowy budynek zapewni mieszkańcom maksymalny dostęp do naturalnego światła, a jego kształt umożliwił zachowanie zieleni i starodrzewu zdobiącego wewnętrzny dziedziniec, zaprojektowany przy udziale konserwatora zabytków.

Krakowska inwestycja powstaje w ramach partnerstwa DEN Living i funduszu Corestate Capital, który przejmie nieruchomość jako operator po ukończeniu budowy. Prace budowlane prowadzi Strabag, zakończą się one w I kwartale 2023 roku. Wartość kontraktu z wykonawcą wynosi 107 mln zł brutto. Nadzór inwestorski pełni spółka APP-Projekt, która odpowiada także za zarządzanie projektem i kosztami.

DEN Living kończy prace nad własną koncepcją obiektów PRS, spółka deklaruje, że zabezpieczyła już kolejne nieruchomości w największych miastach Polski o potencjale budowy mieszkań dla 5 tys. osób.

https://eurobuildcee.com/news/49277-den-living-nie-tylko-dla-studenta

URBANITY.PL

DenLiving

Pierwszy taki dom studencki w Krakowie. Powstanie w historycznym Domu Medyków

DenLiving
 

Ruszyły pierwsze prace budowlane na działce przy ulicy Grzegórzeckiej w Krakowie, na której znajduje się historyczny Dom Medyków z 1927 roku.

Spółka DEN Developments rozpoczyna realizację projektu Den Living w Krakowie, który będzie połączniem domu studenckiego z hotelem. W ramach inwestycji przebudowany zostanie historyczny Dom Medyków, który powstał w 1927 roku wraz z budową nowego skrzydła.

Den Living w Krakowie, który zlokalizowany jest na działce przy ulicy Grzegórzeckiej 20, składał się będzie z historycznego budynku, w którym zaplanowano 126 miniapartamentów klasy premium z obsługą hotelową oraz nowo wybudowanego obiektu z 563 pokojami studenckimi wyposażonymi we własne kuchnie i łazienki. Łącznie zaprojektowano tu kilkanaście rodzajów lokali.

Przyszli użytkownicy kompleksu będą mogli korzystać z wielofunkcyjnej przestrzeni wspólnej, na którą złożą się m.in. sale sportowe, pokój kinowy, kawiarnia czy ogród. Powstaną także stanowiska do wspólnej pracy i nauki.

Dom Medyków powstał z inicjatywy środowiska medycznego w 1927 roku i latami służył jako bursa. Dawna aula zostanie przebudowana w przestrzeń coworkingową z salami konferencyjnymi i strefami do cichej pracy.

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada Grupa 5 Architekci. Generalnym wykonawcą Den Living jest Strabag, który zakończy prac w I kwartale 2023 roku. Wartość inwestycji wynosi 107 mln zł brutto, a funkcję inżyniera projektu pełni APP-Projekt.

https://www.urbanity.pl/malopolskie/krakow/pierwszy-taki-dom-studencki-w-krakowie-powstanie-w-historycznym-domu-medykow,w20098

DenLiving
Company Address

Den Developments sp. z o. o.
Łopuszańska 55/6
02-232 Warsaw
Poland